O závodu - popis trati

Běh Pístovickou riviérou je běžecký závod (případně prokládán chůzí) po lesních cestách vedených nad rekreačním areálem Pístovická riviéra v Pístovicích (okr. Vyškov) směrem na Luleč. Jedná se o krosový závod, proto je třeba počítat s nerovným povrchem (ne po silnici) a také občas s nějakou kaluží a blátem (záleží na počasí), do kopce i s kopce. Organizátor si vyhrazuje právo na drobné úpravy délky tratí dle situace, které si vyžádají okolní podmínky terénu. Závodníci o těchto změnách budou vždy předem informováni a tratě budou vyznačeny.

Určen je všem nadšencům zdravého pohybu, dětem i dospělým.

Na trať se vydává každý na svoji vlastní odpovědnost a pořadatel tudíž nenese odpovědnost při případných ztrátách na majetku či zdraví.

Trať není uzavřena, účastník je povinen dbát pokynů organizátorů.

Akce se koná za každého počasí.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ZMĚNA TRATÍ PRO ROK 2021

Z důvodu lesních prací při těžbě dřeva v některých částech tratí dospělých a snahou zachovat bezpečnost Vás závodníků, museli jsme přistoupit k částečným úpravám.

Nebojte se o výběh kolem vysílače nad Pístovickou riviérou mužskou kategorii neošidíme. Jen nebudete odbočovat vlevo do prudkého stoupání z hlavní cesty mezi Pístovicemi a Lulčem až u Lulče, ale hned kousek za kontrolou, která Vás vloni posílala při zpáteční cestě dolů po červené turistické značce k potoku. V dávných dobách touto cestou vedla původní trať Pístovické riviéry. Momentálně je tento úsek v mnohem lepším stavu než ten, kde se běželo vloni.

Nahoře pod vysílačem se napojíte na loňskou trať. Podobný problém nám nastal při zpáteční cestě, kde při seběhu k potoku po červené turistické značce je hodně rozbitá a zarostlá cesta se spoustou spadaných stromů, které by jste museli komplikovaně přeskakovat. Vybrali jsme proto cestu v lepším stavu, která začíná jen o 100 – 150m dál směrem k Pístovicím než se původně začínalo sbíhat z hlavní cesty. Také po ní se dříve běhal závod, ale opačným směrem do kopce. Tratě dospělých i dorostu a juniorů se tedy o něco zkrátí (u mužů cca 800m), ale není jiné možnosti.

Věříme, že až se dořeší těžba dřeva v dané oblasti, budeme se moci vrátit na původní tratě.


Výzva pro Ty, kteří si chtějí trať vyzkoušet před nebo i po závodě. Ředitel závodu stanovil při prohlídce nových tras tyto rekordy závodu:

a) muži základní čas: 41:43 min.

b) ženy základní čas: 27:40 min.

Takže kdo by měl zájem, může porovnat svoji výkonnost!

Muži – 7400 m

GPX download

stáhněte si změněnou trasu do svých chytrých hodinek

Ženy – 5200 m

GPX download

stáhněte si změněnou trasu do svých chytrých hodinek

Profily tratí

Muži – 8200 m

GPX download

stáhněte si trasu do svých chytrých hodinek

Ženy – 5400 m

GPX download

stáhněte si trasu do svých chytrých hodinek

Dorost / Junioři – 3600 m

GPX download

stáhněte si trasu do svých chytrých hodinek

Lyžařská školka / Žáci – 500 m, 1000 m, 2000 m

GPX download

stáhněte si trasu do svých chytrých hodinek

Benjamínci – 200 m

GPX download

stáhněte si trasu do svých chytrých hodinek